![](https://pesede.gr/wp-content/uploads/2021/03/pesede-logo-2.jpg)
07-11-2008 - 00:00
Οι εργοληπτικές επιχειρήσεις που έχουν την μορφή της ανώνυμης εταιρείας , που είναι εγγεγραμμένες στο ΜΕΕΠ και οι οποίες , προκειμένου να λάβουν την ενημερότητα πτυχίου τους , προσεκόμισαν ήδη στην άνω υπηρεσία (ή πάντως όφειλαν κατά νόμον να είχαν π
Οι εργοληπτικές επιχειρήσεις που έχουν την μορφή της ανώνυμης εταιρείας , που είναι εγγεγραμμένες στο ΜΕΕΠ και οι οποίες , προκειμένου να λάβουν την ενημερότητα πτυχίου τους , προσεκόμισαν ήδη στην άνω υπηρεσία (ή πάντως όφειλαν κατά νόμον να είχαν προσκομίσει) αντίγραφα των ΦΕΚ , στα οποία είναι καταχωρημένες οι τροποποιήσεις του αρχικού καταστατικού τους , δεν απαιτείται να προσκομίσουν εκ νέου τα ΦΕΚ αυτά στο στάδιο του διαγωνισμού.
Το κείμενο της νομολογίας βρίσκεται εδώ.